Kdy a proč měnit okna?

Výměna oken se vyplatí

Dnešní nabízená okna mají nesrovnatelně lepší tepelněizolační vlastnosti než okna vyráběná před 15 a více lety, pokud tedy máte již starší dům či byt není na škodu zvážit jejich výměnu. Nová okna nabízí také mnohem více funkcí než starší typy. Tyto rozšíření vylepšují úroveň zabezpečení, izolačních vlastností a větracích funkcí.

Na výběr máme hned z několika provedení. Okna dělíme podle použitých materiálů a způsobu zasklení. 

 

Materiály:

– Plastová okna – Plastová okna zaručují výborný poměr ceny a tepelně izolačních vlastností. Vysoce kvalitní profily se skvěle hodí pro většinu bytů i rodinných domů. Nabízíme je v pestré škále dekorů.

– Dřevěná eurookna – Dřevěná okna nabízejí špičkové tepelně izolační parametry. Přirozenou krásu dřeva dlouhodobě chrání vysoce kvalitní nátěr. Dřevěné okna a dveře se výborně hodí pro nízkoenergetické a pasivní domy.

– Dřevohliníková okna – Dřevohliníková okna kombinují skvělé tepelně izolační vlastnosti dřeva s odolností hliníku. Dveře jsou vyrobeny z dřevěných europrofilů, jejichž exteriérovou stranu kryje speciální hliníkový kryt.

– Hliníková okna – Hliníková okna vynikají působivý vzhledem, mimořádnou odolností a dlouhou životností. Lze je uspořádat do libovolně velkých celků. Hodí se pro moderní rodinné domy, rezidence i komerční stavby.

Způsob zasklení:

– Dvojsklo – Nejčastější volba pro běžné podmínky. Okna s dvojskly jsou lehčí než okna s trojskly a dobře izolují zvuk. Propouštějí více slunce a dosahují lepších tepelných zisků. Obvykle se používá do panelových bytů nebo pro běžné rekonstrukce.

– Trojsklo – Vhodná volba pro náročné podmínky. Okna s trojskly mají vynikající zvukově a tepelně izolační vlastnosti. Hodí se do moderních novostaveb, do domů s pasivním nebo nízkoenergetickým standardem.

Lze získat i nějaký příspěvek na výměnu oken?

Státní program Nová zelená úsporám umožňuje získat dotace na výměnu oken a dveří. Podmínkou však je dosáhnout úspor energie. Čím vyšší úsporu získáte, tím vyšší dotaci můžete získat. Poslední úprava podmínek získání dotace nám přinesla pozitivní změnu. Součástí výměny oken již nemusí být současně realizováno kompletní zateplení obvodových stěn, střechy, stropu, podlahy. Jsou podporována i dílčí opatření jako je zateplení stropu nebo části obvodu pláště budovy. Podmínkou získání je provedenými změnami uspořit alespoň 20 % energie. Výše podpory se odvíjí od provedených opatření, čím více jich bude provedeno, tím vyšší je dotace, která u rodinných domů dosahuje až 50 % a v Moravskoslezském a Ústeckém kraji až 60 %.

Chci si nechat spočítat úsporu

Kontakt poradce - okna
NesouhlasímSouhlasím
Udělujete tímto souhlas obchodní skupině Housing for Life, SE, se sídlem Karlín 80, 696 14 Karlín., IČ: 06519865, zapsané ve veřejném rejstříku vedeném u Krajského soudu v Brně, oddíl H, vložka 610 (dále jen „Správce“), aby ve smyslu nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 2016/679 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů a o zrušení směrnice 95/46/ES (obecné nařízení o ochraně osobních údajů) (dále jen „Nařízení“) zpracovávala tyto osobní údaje.

Začněte šetřit ještě dnes!