S čím vším vám pomůžeme – příklady

Konzultace stávající situace, návrh řešení úspor, vyřízení státních příspěvků

Naše práce je rozdělena do tří kroků. 

Prvním krokem je vypracování analýzy stávající situace a zjištění nezbytných nákladů na provoz celé domácnosti. Zde zjistíme, kolik ročně platíte za elektřinu, plyn, teplo a vodu, jaké jsou jednotkové ceny těchto komodit a dále pak i celkovou spotřebu.

Druhým krokem je návrh řešení. Když už víme, jakou máte spotřebu a kolik za co zaplatíte, navrhneme vám řešení úspor. Toto řešení zahrnuje soupis jednotlivých opatření, jejich cenu, účinnost, návratnost a možnosti čerpání peněžních příspěvků od státu na tato opatření.

Třetím krokem je pak samotná realizace. Od podpisu souhlasu s návrhem opatření, případně jejích častí, se již o další náležitosti postaráme za vás, pracujeme formou All-Inclusive.

Zateplení s příspěvkem od státu

Zateplení domů je v poslední době zcela běžným úsporným opatřením, ke kterému se uchylují nejen celá bytová družstva. Panelové i rodinné domy postavené před desítkami let totiž již nesplňují současné požadavky na ekologický provoz a jejich energetická náročnost je tudíž značně vyšší, než by díky moderním technologiím mohla být. Hlavně náklady na vytápění jsou výrazně vyšší.

Zateplit dům bohužel není za “hubičku”, proto zájemci mohou využít možnosti dotačního programu Nová zelená úsporám. Tuto dotaci lze využít například na výměnu oken, venkovních dveří či zateplení fasády.

Výroba až 70 % vlastní spotřeby elektřiny jen za 20 % ceny trhu

Vyrábět elektřinu nemusí jen velké elektrárny, můžete si ji vyrobit i vy, doma, levně a ekologicky a dokonce bez poplatků za distribuci. Jde to díky fotovoltaickým elektrárnám. Je to jednoduché, jedná se o bezobslužný systém se zárukou, že vám výkonnost elektrárny neklesne pod 80 % během prvních 25 let fungování. Celý systém vám hlídá aplikace v mobilu, která v případě nějaké komplikace dá vědět i nám a my se postaráme o veškerý servis.

Navíc jako bonus na vlastní výrobnu elektřiny vám garantujeme vyřízení dotace ve výši až 170.000 Kč.

Vlastní elektrárnu si tedy můžete pořídit už od 50.000 Kč. 

Nové ekologické zdroje vytápění z programu NZÚ

Hlavní výhodou tepelného čerpadla jsou velice nízké provozní náklady. U běžného nového rodinného domu s tepelným čerpadlem vzduch‑voda se mohou roční platby za elektrickou energii pohybovat kolem částky 25.000,- Kč/rok i méně. Téměř polovinu nákladů tvoří vlastní spotřeba domácnosti. U čerpadla typu voda‑voda jsou provozní náklady ještě nižší.

Když uvážíme, že se jedná o bezobslužný způsob vytápění, je tepelné čerpadlo výhodná investice. Tepelné čerpadlo stačí pouze nastavit a funguje samo. Je to nejvhodnější způsob vytápění pro starší osoby, kterým již dělá problém obsluhovat kotel na pevná paliva.

V další řadě se jedná o ekologický způsob vytápění. Tepelné čerpadlo neznečišťuje okolí žádnými zplodinami.

Úspora až 60 % na vodném stočném a na energii při ohřevu vody s návratností do 2 měsíců

Další oblastí, kde se dá ušetřit spousta peněz, je oblast vodního hospodářství domácnosti. Dnešní vodovodní baterie jsou osazeny více či méně účinými “filtry” pevných částic, některé tyto filtry zvládají i mírnou regulaci průtoku, tyto je však zapotřebí pravidelně zbavovat vodního kamene a jejich průměrný průtok je 18 až 20 litrů vody za minutu. Máme pro vás řešení – perlátor, který umí snížit průtok až na 6 litrů za minutu, navíc je vyroben v antivápeném provedení, což zvyšuje jeho životnost a také komfort uživatele. Toto řešení lze využít ve dřezové baterii, koupelnové baterii i do sprch. Na úsporu vody na WC máme také “udělátko”, které ušetří až 50 % vody.

Dalším způsobem, jak lze ušetřit výdaje na vodě, je rozdělit v domě vodu podle typu užití, na vodu pitnou a vodu užitkovou. Okruh vody pitné vytvoříme tam, kde vody přichází do styku s potravinami a nádobím, druhý okruh vody užitkové pak využijeme na splachování a zalévání zahrádky. Na toto řešení lze vyřídit i příspěvek od státu z programu Dešťovka.

Vyplatí se výměna oken?
Pomůžeme vám i s příspěvkem od státu.

Dnešní nabízená okna mají nesrovnatelně lepší tepelněizolační vlastnosti než okna vyráběná před 15 a více lety, pokud tedy máte již starší dům či byt není na škodu zvážit jejich výměnu. Můžeme si vybrat hned z několika možností. Okna dělíme podle použitých materiálů a způsobu zasklení.

Na výměnu oken lze čerpat i státní podporu. Je však zapotřebí k výměně oken udělat ještě i dílčí zateplení pláště budovy. Výše podpory se odvíjí od provedených opatření, čím více jich bude provedeno, tím vyšší je dotace, která u rodinných domů dosahuje až 50 % a v Moravskoslezském a Ústeckém kraji až 60 %.

V neposlední řadě bychom neměli pominout ani úsporné spotřebiče a
úsporné zdroje světla

Jedním ze způsobů jak lze snížit spotřebu elektřiny v domě či bytě a tím i snížit účet za tuto komoditu je využití úsporných spotřebičů a úsporných světelných zdrojů. 

Díky jistým společnostem a jejich kampaním kde využili právě úsporné světelné zdroje jsou tyto změny v domácnost považovány za jakésy zlo a trik dodavatelů. Jenže když pomineme triky dodavatelů na uvázání si klienta na změnu dodavatele, tak to skutečně funguje. Dnešní úsporné světelné zdroje totiž umí uspořit více než 80 % spotřeby elektřiny za osvětlení. Pokud 10,5 W LED žárovka nahradí za stejné svítivosti 75 W klasickou žárovku, ušetříme tím 88 % spotřeby elektřiny.

Také výměna starých spotřebičů za nové úsporné se vyplatí. Výměnou lednice starší více než 5 let ušetřite zhruba 25 % nákladů na provoz. Pokud máte lednici z 90. let úspora je až 75%. Také u praček se vyplatí hlídat si parametry, zde totiž nešetříme jen elektřinu ale také vodu.

Začněte šetřit ještě dnes!